انگلیسی زبان جالبی برای یادگیری است. یادگیری سریع زبان می‌تونه غیرممکن به نظر برسه، ولی ریمرسی به شما می‌گه که اگر استراتژی درستی داشته باشید می‌تونه ممکن باشه.

 

چطور سریع زبان یاد بگیریم؟

 

در این مقاله چند نکته برای یادگیری سریع زبان خواهیم گفت:

هر منبعی که در دسترستان هست را بخوانید.

کتاب جیبی, رومه, وب‌سایت‌ها, ایمیل, پست‌های شبکه‌های اجتماعی که به انگلیسی هستند. چرا؟ چون این منابع سرشار از واژگان جدید برای شماست. این کار سرعت پیشرفت شما را بالا می‌برد، چون قرار گرفتن در معرض واژگانی که قبلا آموخته‌اید و یا واژگان جدید، به شما مثال‌های جدید در متن می‌دهد، بنابراین این واژگان در ذهن شما تقویت می‌شوند. از طرف دیگر، یادگیری کلمات و عبارات جدید برای ایجاد مجموعه واژگان شما ضروری است، به ویژه در زبان انگلیسی با کلمات بسیار.

فعالانه از لغات جدید یادداشت‌برداری کنید.

این یک توصیه قدیمی است. ما دوباره تکرارش کردیم، چون واقعا جواب می‌ده. وقتی لغت یا اصطلاح جدیدی یاد می‌گیریم، لذت یادگیری باعث می‌شود که فراموش کردن آن غیر ممکن به نظر برسد. اما به ما اعتماد کنید، معمولا هیچ‌چیز با یک بار خواندن به ذهن سپرده نمی‌شود. بنابراین از دفترچه‌های یادداشت واقعی یا آنلاین استفاده کنید. هر زمان که یک کلمه یا عبارت جدید را می‌شنوید یا می‌خوانید، آن را در یک جمله یا یک متن استفاده کنید. این باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود چون هنگامی که کلمات و عبارات در متن استفاده شوند به خاطر آوردن معانی‌شان بسیار ساده‌تر است.

با آدماصحبت کنید نه چت!

با پیشرفت پیام‌رسان‌ها خیلی از افراد چت کردن رو به صحبت کردن ترجیح می‌دن، ولی در مورد یادگیری زبان ثابت شده که صحبت کردن خیلی بیشتر از خواندن و نوشتن تاثیر داره. همین الان فکر کنید که چند بار این جمله رو از افراد مختلف شنیدید:

متوجه می‌شم، ولی نمی‌تونم صحبت کنم!

بهتر است افرادی رو برای تمرین زبان پیدا کنید و هر روز با آن‌ها مکالمه کنید. همچنین می‌توانید در دوره‌ها و کلاس‌های آنلاین شرکت کنید.

شما همچنین می‌تونین از امکانات جدید و جذاب اپلیکیشن آموزش زبان ریمرسی مثل امکان به اشتراک گذاشتن story به شکل voice استفاده کنید تا در مکالمه روان بشین.

در کانال‌های مورد علاقه خود در شبکه‌های اجتماعی عضو شوید.

طنز دوست دارید؟ آشپزی؟ روانشناسی؟ و .؟ ویدیوها و پادکست‌ها با موضوعات مورد علاقه خود را پیدا کنید که در مسیرهای رفت و آمدتان به آن‌ها گوش دهید. متوجه شدن تمامی جملات این ویدیوها و پادکست‌ها در ابتدا ممکن است سخت باشد، اما با مشاهده و گوش کردن مداوم آن‌ها خیلی زود متوجه پیشرفت خود می‌شوید و کلی لغات و اصطلاحات جدید یاد می‌گیرید.

تا می‌توانید از دوستان خود یاد بگیرید.

در شبکه‌های اجتماعی دوستانی را دنبال کنید که مطالب خود را به زبان انگلیسی یا زبان مورد یادگیری شما به اشتراک می‌گذارند. البته اگر این مطالب، مطالب مورد علاقه شما باشند بسیار بسیار بهتر است.

این پست‌ها ممکن است مقالات، فیلم‌ها، گفتگوها، پست‌های وبلاگ، آهنگ‌ها و یا هر چیز دیگر باشند.

سؤالات زیادی بپرسید.

زیاد سؤال پرسیدن به زبان مورد یادگیری، به روانی کلام شما کمک می‌کند. در مسیر یادگیری زبان حتما سؤالات زیادی برای شما پیش می‌آید. به شما توصیه می‌کنیم که حتما پاسخ‌های آن‌ها را پیدا کنید. اگر در دوره‌ها و کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنید که حتما سؤالات رو از معلمتون بپرسین. اما اگر زبان را به صورت خودآموز یاد می‌گیرید می‌توانید پاسخ سؤالاتتان را در اینترنت پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید سؤالات خود را در تالارهایی مثل این بپرسید تا پاسخهای خود را بیابید.

از ستاره‌های مورد علاقه خود برای یادگیری الهام بگیرید.

یادگیری خود را با الهام گرفتن از خوانندگان و یا بازیگران مورد علاقه خود ترکیب کنید. مصاحبه‌های آن‌ها را در اینترنت پیدا و تماشا کنید. ابتدا یک بار مصاحبه را ببینید تا کلیات آن را متوجه شوید و در دفعه یا دفعات بعدی لغات و اصطلاحات جدید و کاربردی مصاحبه را برای خودتان یادداشت کنید.

با یادگیری چیزی شروع کنید که واقعا بهش احتیاج دارید.

به احتمال خیلی زیاد سرعت یادگیری شما بسیار بالاتر خواهد بود اگر به صورت مداوم انگیزه یادگیری زبان را به خودتان یادآوری کنید.

اگر برای ادامه تحصیل زبان می‌خوانید، روی لغات مربوط به رشته تحصیلی‌تان تمرکز کنید.

اگر کنفرانسی در پیش دارید روی عبارات و کلمات مرتبط با سخنرانی و ارائه تمرکز کنید.

اگر سفری در پیش دارید یادگیری لغات و اصطلاحات مربوط به سفر گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

خودتان را سرزنش نکنید.

اگر پیشرفت شما در یادگیری کند شد (چیزی که ممکن است برای هر زبان‌آموزی اتفاق بیفتد) جملاتی مثل "نمی‌توانم انگلیسی صحبت کنم"، "این یک رویای دست‌نیافتنی است" و جمله‌هایی شبیه این رو از ذهن خود پاک کنید و با جملاتی از این قبیل جایگزین کنید:

"من دارم انگلیسی یاد می‌گیرم و هر روز پیشرفت می‌کنم".

"من نسبت به شش ماه پیش خیلی بهتر هستم".

"خیلی وقت‌ها یادگیری آسون نیست، ولی ارزشش رو داره".

امیدوارم از این مقاله استفاده برده باشین. شما می‌تونین سؤالات مربوط به زبان خودتون رو در کامنت‌ها بپرسین تا توسط "تیم ریمرسی" پاسخ داده شوند.

چگونه با آهنگ انگلیسی زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم؟

چطور سریع زبان یاد بگیریم؟

یادگیری ,زبان ,جدید ,مورد ,یک ,رو ,خود را ,مورد علاقه ,کنید اگر ,کنید که ,علاقه خود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تولیدی بند رخت تکلیف من از الان تا ابد با عشق وب دانش آموزی نرگس هلر drdeduction دانلود رایگان نمونه سوالات سنگ کاری درجه 3 موسسه قرآنی شیفتگان وحی استان قم اقیانوس سیاه سوغاتی مدرن ایرانی کلایمر و اجاره کلایمر پارسیان کلایمر کلایمر مونوریل